DIY – Wielkanocne Babeczki… do ciała!

 

Wielkanoc tuż, tuż, a nawet jeszcze bliżej. Przykładne gospodynie pieką serniki, mazurki, babki i babeczki, a ja jak na Chujową Panią Domu przystało, wszystko będę mieć  kupne.

Ale to nic. Odbiję to sobie jak już będę mieć kuchnię z prawdziwego zdarzenia, z dobrze grzejącym piekarnikiem i innymi udogodnieniami, takimi jak wbudowane szelki, knebel, lub chociaż wahadełko usypiające razy dwa 😉

Tymczasem, żeby nie składać Wielkanocnych życzeń z pustymi rękami, postanowiłam podzielić się z wami przepisem na coś, co jest zdecydowanie bliższe memu sercu i pomimo 100% zawartości tłuszczu i smakowitego wyglądu, ani trochę nas nie utuczy!

 

Lista potrzebnych składników:

– tłuszcz kokosowy (proponuję nierafinowany, ze względu na piękny zapach) 20g

– masło kakaowe 25g

– wosk pszczeli 15g

– olej ze słodkich migdałów 40g

– witamina E (opcjonalnie) 5-10 kropli

– olejek zapachowy (opcjonalnie) 5-10 kropli

 

 

Ponadto, potrzebne nam będą:

– zdezynfekowane, odporne na ogrzewanie naczynie

– waga kuchenna

– sylikonowe foremki do babeczek

 

Zaczynamy od dokładnego umycia i zdezynfekowania naszych rąk, sprzętów i miejsca pracy. Następnie umieszczamy wszystkie tłuszcze stałe w naczyniu i roztapiamy je w kąpieli wodnej lub mikrofalówce. Do roztopionych tłuszczy dolewamy olej i jeszcze przez chwilę ogrzewamy, żeby całość była klarowna. Ta dam! W tym momencie można przelać naszą ciecz do foremek, lub pozwolić jej troszkę przestygnąć, a następnie wkropić witaminę  E z olejkiem zapachowym i… przelać do foremek. Starajcie się zrobić to szybko i zdecydowanie, bo taka mieszanka dosyć szybko tężeje. Po napełnieniu foremek, odstawcie je do całkowitego ostygnięcia, a potem włóżcie do lodówki na minimum godzinkę, żeby ładnie stwardniały.

 

 

Teraz pozostało je już tylko wyciągnąć gotowe babeczki z foremek i zużyć lub zapakować np w celofan i podarować komuś w prezencie 🙂

 

 

Jak ich używać?

Nasze babeczki, to nic innego, jak najlepszy z możliwych balsam do ciała! Wystarczy przyłożyć je do skóry i zacząć delikatnie masować, aby już po chwili cieszyć się cudownymi właściwościami odżywczo – pielęgnującymi zawartymi w jej naturalnych składnikach. Enjoy!

 

 

Spokojnej, zdrowej i cudownie rodzinnej Wielkanocy kochani!!! :*

 

 

 

 

/ / / /

Style Selector

Colors

Layout Style

Patterns for Boxed Version

Images for Boxed Version